Kategorie
blog

Wyjaśnienie każdego rodzaju wypełniacza zmarszczek do twarzy i ciała

Iniekcyjne wypełniacze skórne to żelopodobne substancje, które wstrzykuje się pod skórę, aby zmienić jej wygląd. Są popularnym i minimalnie inwazyjnym zabiegiem na zmarszczki.

Według American Board of Cosmetic Surgery co roku ponad 1 milion osób otrzymuje wypełniacze skórne do wstrzykiwań.

Z wiekiem skóra zwiotczała lub zmarszczka może być spowodowana utratą tłuszczu i białek w warstwie skóry. Zastrzyki nie mogą trwale zastąpić utraconego tłuszczu i białek, ale mogą naśladować oryginalną strukturę skóry.

W przeciwieństwie do zabiegów Botox, które rozluźniają mięśnie, aby zminimalizować pojawianie się zmarszczek, wypełniacze skórne znane są z wypełniania, dodawania objętości lub pełności oraz wygładzania skóry.Rodzaje wypełniaczy zmarszczek

Istnieje kilka kategorii wypełniaczy zmarszczek i każda działa w nieco inny sposób.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest już naturalnie wytwarzany przez skórę. Możesz rozpoznać składnik kosmetyków, które twierdzą, że wybielają i nawilżają skórę.

Wypełniacze kwasu hialuronowego są żelowe, a wyniki mogą trwać od 6 do 12 miesięcy. Te wypełniacze wydają się być nieco droższe niż kolagen.

Nazwy marek:

 • Belotero
 • Elevess
 • Hylaform
 • Juvederm
 • Restylane

Hydroksylapatyt wapnia

Ten rodzaj wapnia znajduje się w twoich kościach. Jest to związek mineralny, który jest miękki jak żel i nie wymaga tworzenia żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego, dzięki czemu jest przyjazny dla wegan. Jest to jeden z dłuższych rodzajów zastrzyków, o żywotności od 9 do 15 miesięcy.

Nazwa marki: Radiesse

Stymulator kolagenu

Kwas polimlekowy jest rodzajem wypełniacza, który rozpuszcza się już po jednym lub dwóch dniach. Zamiast pozostawania pod skórą, kwas poli-L-mlekowy ma stymulować naturalną produkcję kolagenu w organizmie.

Kwas poli-L-mlekowy jest tym samym składnikiem, który wspomaga gojenie się w rozpuszczalnych szwach stosowanych po operacji. Chociaż ten składnik jest biodegradowalny, nadal jest składnikiem syntetycznym.

Nazwa marki: Sculptra

Mikrosfery z polimetakrylanu metylu (PMMA)

Te mikrosfery to małe, syntetyczne kulki, które są wstrzykiwane w celu nadania struktury głębokim zmarszczkom lub wypełnienia cienkich warg.

Mikrosfery PMMA są uważane za długoterminowe rozwiązanie niż kwas hialuronowy i kwas polimlekowy. Ze względu na to, jak długo trwa to leczenie, lekarze często wymagają kilku wizyt, aby powoli wypełnić obszar kilkoma mniejszymi zastrzykami.

Nazwa marki: Bellafill

Autologiczne zastrzyki tłuszczu

Ten rodzaj materiału wypełniającego pochodzi z twojego ciała. Autologiczne zastrzyki tłuszczu wykorzystują złogi tłuszczu z obszarów dawcy twojego ciała, takich jak obszar brzucha lub pośladki.

Tłuszcz jest ekstrahowany za pomocą procedury liposukcji, zanim zostanie wstrzyknięty do innego obszaru ciała, w którym utracono objętość. W przeciwieństwie do większości innych rodzajów zastrzyków, te naturalne wypełniacze działają wiecznie.  Gdzie możesz ich użyć

Zalecane są różne rodzaje wypełniaczy w zależności od obszaru ciała, na który chcesz celować.

Głębokie zmarszczki

Chociaż większość wypełniaczy można zastosować w tym obszarze, istnieje kilka, które mogą być preferowane przez niektóre osoby. Mogą to być PMMA, kwas polimlekowy i niektóre kwasy hialuronowe.

Obszar pod oczami

Zastrzyki tłuszczu, kwasu hialuronowego i kwasu polimlekowego można stosować w okolicach oczu. Niektóre kwasy hialuronowe mogą być lepsze od innych w tym obszarze. Niektóre zazwyczaj nie zapewniają optymalnej korekty i mogą sprawić, że obszar będzie nierówny lub nierówny.

Należy poinformować, że żaden środek wypełniający nie został zatwierdzony przez Food and Drug Administration (FDA) do stosowania w obszarze pod oczami.

Linie nosowo-wargowe lub uśmiech

Większość kwasów hialuronowych i mikrosfer PMMA została zatwierdzona przez FDA do stosowania w tym obszarze. Mogą być używane do linii uśmiechu i fałdów wokół nosa.

Czoło i kurze łapki

Jeśli jesteś przeciwny zastrzykom z botoksu, roztwory wypełniające bruzdy czoła i kurze łapki obejmują kwas polimlekowy, hydroksyloapatyt wapnia i PMMA.

Wypełniacze w tym obszarze również nie są zatwierdzone przez FDA, a wielu dostawców nie używa zastrzyków w tym obszarze z powodu komplikacji.

Policzki

Policzki mogą być wypełnione i ustrukturyzowane za pomocą kwasu polimlekowego i wielu kwasów hialuronowych.

Usta

Większość kwasów hialuronowych można stosować jako wypełniacze warg, które zostały zatwierdzone przez FDA. Większość innych opcji wypełniacza nie powinna być stosowana na ustach.

Broda

Hydroksyloapatyt wapnia, kwas hialuronowy lub zasadniczo dowolny z powyższych wypełniaczy skórnych można stosować do konturowania i dodawania objętości brodzie.

Ręce

Kwas hialuronowy i hydroksyloapatyt wapnia można stosować do wypełniania luźnej skóry dłoni, a także do zmniejszania wyglądu żył.

Klatka piersiowa lub dekolt

Nie należy mylić powiększania piersi, zmarszczki wokół klatki piersiowej i dolnej części szyi można leczyć kwasem hialuronowym.

Korzyści

Wypełniacze mają wymierne korzyści kosmetyczne dla twojego wyglądu. Ludzie, którzy przysięgają na wypełniacze, zgłaszają młodszą skórę, mniej drobnych linii i zmarszczek oraz bardziej widoczną strukturę kości.

Dla tych, którzy są świadomi widocznych oznak starzenia, wypełniacze są dość proste i działają zgodnie z ich przeznaczeniem.

W szczególności kwas hialuronowy może zmiękczyć Zaufane źródło blizna tkanki i dodaj objętość do miejsca wstrzyknięcia.  Skutki uboczne

Skutki uboczne wypełniaczy są zazwyczaj minimalne i łatwe do zarządzania. Najczęściej zgłaszane objawy to:

 • obrzęk w miejscu wstrzyknięcia
 • siniaki
 • swędzenie
 • ból w dniach po leczeniu

W rzadszych przypadkach mogą wystąpić rzadsze działania niepożądane. Mogą to być te działania niepożądanebardziej prawdopodobne Zaufane źródłojeśli używasz kwasu hialuronowego lub autologicznych zastrzyków tłuszczu jako materiału wypełniającego. Rzadkie działania niepożądane obejmują:

 • widoczne zlepianie się materiału wypełniającego
 • wypełniacz w obszarze twarzy, w którym nie został wstrzyknięty, zwany także migracją wypełniacza
 • bół głowy
 • niewyraźne widzenie, aw ciężkich przypadkach ślepota
 • Reakcja alergiczna
 • infekcja
 • przebarwienie lub zmiana pigmentu skóry

 Filler vs. Botox

Wypełniacze mogą mieć podobny efekt jak zastrzyki neurotoksyny, bardziej znane jako marka Botox , dzięki czemu wyglądają młodziej, ale działają znacznie inaczej.

Botox działa poprzez paraliż mięśni pod skórą. Trudno wiedzieć, jak ciało każdej osoby zareaguje na Botox i jak sztywne mogą być mimika twarzy.

Botox wymaga również dni lub tygodni, aby się uspokoić, więc wyniki nie są od razu widoczne. Wyniki trwają od 3 do 4 miesięcy.

Za pomocą wypełniaczy materiał jest wstrzykiwany pod skórę. W zależności od rodzaju, ten materiał może służyć kilku celom, ale wszystkie wypełniacze mają ten sam cel: przywrócenie utraconej objętości, aby skóra wyglądała na gładszą, bardziej jędrną i bardziej uporządkowaną.

Zazwyczaj można powiedzieć, jak wypełniacze działają w ciągu kilku godzin po zabiegu. Ich wyniki trwają dłużej niż Botox – od 6 miesięcy do wieczności, w zależności od rodzaju materiału wypełniającego.  Jak zminimalizować ryzyko

Istnieją kroki, które można podjąć, aby zminimalizować ryzyko efektów ubocznych wypełniaczy. Kroki te zaczynają się od znalezienia licencjonowanego dostawcy i odrabiania lekcji przez przeczytanie recenzji i uczestnictwo w początkowych konsultacjach.

Pamiętaj, aby nigdy nie kupować przez Internet materiału wypełniającego skórę i nie próbuj samodzielnie wstrzykiwać wypełniaczy skórnych.

Należy również pamiętać, że FDA nie zatwierdziła silikonowych zastrzyków do modelowania sylwetki. Wypełniacze doczołowe i wypełniacze do przestrzeni między mięśniami nie są bezpiecznymi lub zatwierdzonymi zabiegami wypełniającymi.

Po zabiegu wypełniacza skórnego przed i po zabiegu należy dokładnie przestrzegać instrukcji lekarza. Unikaj picia alkoholu dzień przed zabiegiem i 2 dni później.

Jeśli wystąpi obrzęk, nałóż żel Aloe Vera lub żel arniki na dotknięty obszar. Unikaj swędzenia i dotykania obszaru, aby nie wprowadzić bakterii do miejsca wstrzyknięcia.

Jeśli działania niepożądane wydają się bardziej nasilone niż się spodziewałeś, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.Kiedy rozmawiać z lekarzem

Jeśli rozważasz wypełniacze skórne, umów się na konsultację z licencjonowanym chirurgiem kosmetycznym w Twojej okolicy. Konsultacje powinny obejmować uczciwą dyskusję na temat obszarów, które chcesz zmodyfikować, a także jakiego rodzaju wyników możesz się spodziewać.

Twój lekarz powinien być szczery w ocenie skuteczności wypełniaczy i czasu ich działania.

Podczas tych konsultacji pamiętaj, aby omówić, ile te zabiegi będą cię kosztować z kieszeni. Ubezpieczenie nie obejmuje wypełniaczy skórnych, choć zdarzają się niezwykle rzadkie wyjątki.Dolna linia

Wypełniacze skórne są zabiegami stosunkowo niskiego ryzyka, które spowalniają lub odwracają oznaki starzenia. Istnieje kilka różnych rodzajów wypełniaczy do wyboru, a lekarz może pomóc wybrać najlepszy na podstawie ceny i obszarów, na które chcesz kierować.

W przeważającej części wyniki wypełniaczy trwają dłużej niż Botox, a wypełniacze są z pewnością mniej kosztowne i inwazyjne niż lifting chirurgiczny.

Porozmawiaj z lekarzem na temat wypełniaczy kosmetycznych, jeśli zmarszczki i zwiotczenie skóry zauważalnie wpływają na twoje życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.