Kategorie
blog

VelaShape: Co powinieneś wiedzieć

Co to jest VelaShape?

VelaShape jest nieinwazyjnym zabiegiem biurowym, który został zatwierdzony przez FDA w celu tymczasowej   redukcji cellulitu , a także redukcji obwodu uda i brzucha. W przeciwieństwie do większości zabiegów na cellulit, które wykorzystują jedną modę do leczenia wyglądu wgłębienia skóry, VelaShape wykorzystuje połączenie czterech: światła podczerwonego, energii bipolarnej częstotliwości radiowej (RF), masażu i delikatnego ssania.

Najczęściej leczonymi obszarami są uda, pośladki, ramiona i brzuch. Może również zmniejszyć nadmiar tłuszczu i poprawić zwiotczenie pod brodą.

Jest często łączony z mikroigłowaniem RF, aby wygładzić i napiąć skórę szybciej i skuteczniej. „Często używam VelaShape u pacjentów po liposukcji, aby naprężyć skórę i przyspieszyć proces powrotu do zdrowia” – mówi dr Larry Nichter , chirurg plastyczny z certyfikatem potrójnego zarządu w Newport Beach w Kalifornii. „Odkryłem, że traktowanie dowolnego obszaru za pomocą więcej niż jednej modalności zapewnia najlepszy wynik”.Znany również jako: Cellulite Treatment, Body Contouring

Jak działa VelaShape?

Ssanie przyciąga skórę bliżej źródła energii wewnątrz urządzenia ręcznego, pracując z masażem, aby pomóc się zrelaksować i rozciągnąć sztywne włókniste paski pod skórą, które powodują wgłębienie i skórkę pomarańczową znaną jako cellulit. Energie podczerwieni i RF ogrzewają skórę, napinając tkankę i powodując kurczenie się komórek tłuszczowych, aw niektórych przypadkach obumieranie.

Stymuluje również produkcję kolagenu i elastyny, zmniejszając wiotkość skóry poprzez budowanie większej jędrności i elastyczności w miarę upływu czasu. 

Podobnie jak wszystkie zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki, VelaShape nie jest zabiegiem odchudzającym .

Ile kosztuje VelaShape?

Członkowie RealSelf twierdzą, że leczenie kosztuje około 1100 USD, choć niektórzy zapłacili nawet 2500 USD. Twój koszt będzie zależeć od liczby sesji, wielkości i liczby leczonych obszarów, poziomu doświadczenia twojego dostawcy oraz lokalizacji ich biura. Niektóre centra leczenia oferują obniżony koszt pakietu zabiegów. 

Dowiedz się więcej o średnim koszcie VelaShape

Jakie są zalety i wady VelaShape?

Plusy

 • Zabiegi nie trwają długo. Sama procedura zwykle trwa tylko od 20 do 30 minut, chociaż w przypadku wielu obszarów może to potrwać dłużej.
 • Potem nie ma przestojów.
 • Procedura jest, według większości rachunków, bezbolesna. 
 • VelaShape działa dobrze w połączeniu z innymi procedurami.
 • Jest bezpieczny dla wszystkich rodzajów i odcieni skóry.

Cons

 • Będziesz potrzebować wielu zabiegów – zwykle od trzech do sześciu sesji, w odstępie około tygodnia – aby zobaczyć wyniki. Candela Medical (twórcy VelaShape) twierdzi, że zobaczysz wyniki w zaledwie trzech zabiegach, ale wielu lekarzy, którzy korzystali z urządzenia, twierdzi, że może to potrwać dłużej.
 • Wyniki są tymczasowe i mogą być subtelne. Nieco ponad 60% członków RealSelf twierdzi, że VelaShape było tego warte , co oznacza, że ponad jedna trzecia nie widziała oczekiwanych rezultatów .

Czy VelaShape pozbywa się cellulitu?

Nie ma trwałego rozwiązania w usuwaniu cellulitu, ale VelaShape może poprawić jego wygląd. „VelaShape oferuje poprawę, a nie lekarstwo na cellulit”, mówi dr Nichter. 

Cellulit jest wywoływany przez włókniste pasma, zwane septą, które biegną pionowo między skórą a powięzi. Te opaski łączą tłuszcz w przedziały przypominające plaster miodu. Kiedy sztywnieją w odpowiedzi na zmiany hormonalne, ściągają skórę w dół i ściskają tłuszcz, aż wypycha się z tych przedziałów, powodując dołeczki i doły.

Ssanie i masaż rozluźniają opaski, podczas gdy energia RF zmniejsza komórki tłuszczowe w obszarze leczenia. Połączenie tymczasowo wygładza wygląd cellulitu.

VelaShape I, II i 3: Jaka jest różnica?

Liczby I, II i III po prostu odnoszą się do modelu urządzenia, przy czym III jest najnowszy. „Ważne jest, aby pamiętać, że istnieje kilka generacji urządzenia VelaShape, więc upewnij się, że Twój lekarz używa VelaShape III, najbardziej zaawansowanej i skutecznej wersji”, mówi dr Nichter. Lekarze na RealSelf generalnie zgłaszają lepsze wyniki z nowszymi modelami urządzeń.

Co dzieje się podczas VelaShape?

Podczas zabiegu będziesz leżeć na stole, a lekarz przyłoży urządzenie podręczne do skóry. Poczujesz delikatne odsysanie, gdy urządzenie przyciągnie warstwę tłuszczową skóry bliżej urządzenia, aby zmaksymalizować ekspozycję na światło podczerwone i energię RF. Poczujesz również ciepło, ponieważ powoduje ono „głębokie nagrzewanie tkanki łącznej, które stymuluje kolagen”, wyjaśnia chirurg hrabstwa Orange, dr Horowitz , z hrabstwa Orange w Kalifornii . Poinformuj swojego lekarza, jeśli leczenie jest w jakimkolwiek momencie zbyt gorące.

„Pod koniec zabiegu powinieneś poczuć się jak podczas intensywnego masażu tkanek głębokich. Twoja skóra powinna być różowa i ciepła w dotyku ”, mówi chirurg plastyczny z Atlanty, dr Carmen Kavali .

Wskazówka RealSelf: Leczenie nie wymaga żadnych przygotowań, chociaż dr Nichter mówi swoim pacjentom, aby starali się być dobrze nawodnieni. „Fale radiowe przemieszczają się szybciej przez wodę – a uwodnienie zwiększy efektywność części VelaShape w zakresie częstotliwości radiowych”, mówi.

Jak wygląda odzyskiwanie VelaShape?

„VelaShape nie wymaga przestojów ani okresu odpoczynku” – mówi dr Daniel Shapiro z Scottsdale w Arizonie, chirurg plastyczny w odpowiedziach na pytania RealSelf . Jednak „to normalne, że leczony obszar wydaje się czerwony przez kilka godzin po sesji leczenia”, mówi. Możesz również mieć obrzęk, jeśli Twoja skóra jest bardzo wrażliwa.

Kiedy zobaczysz wyniki VelaShape?

W przypadku większości osób pełne, końcowe wyniki zwykle nie są widoczne aż do sześciu do ośmiu tygodni po zakończeniu pełnego cyklu leczenia, chociaż niektórzy członkowie RealSelf twierdzą, że zaczęli widzieć wyniki po pierwszym lub drugim zabiegu.

Jak długo trwają wyniki VelaShape?

Wyniki mogą być znaczące u niektórych pacjentów, jak szczegółowo opisano w badaniu opublikowanym w Aesthetic Surgery Journal , ale nie są trwałe, jak potwierdzają lekarze RealSelf . 

Możesz utrzymać swoje wyniki dzięki kolejnym zabiegom co sześć do 12 miesięcy oraz regularnym ćwiczeniom i przestrzeganiu zdrowej diety. Dr Nichter mówi: „Mówię moim pacjentom, aby myśleli o VelaShape jak o kolorze włosów w salonie, manicure lub myciu zębów. Aby utrzymać wyniki, musisz zgłosić się po poprawki. ”

Jakie są potencjalne zagrożenia i skutki uboczne VelaShape?

Po wykonaniu przez doświadczonego dostawcę ryzyko jest minimalne.

„Najczęstszym działaniem niepożądanym jest od czasu do czasu siniaczenie, ale trwa tylko kilka dni”, mówi chirurg plastyczny z Chicago dr Gregory Turowski w odpowiedzi na pytania RealSelf . „Nie jest to zbyt częste, ale istnieje również szansa na strup lub pęcherze – szczególnie u osób o bardzo luźnej skórze. Lekarz może temu zapobiec, obniżając poziom dostarczanej energii. ” 

VelaSmooth vs. VelaShape: Jaka jest różnica?

VelaSmooth , pierwsze nieinwazyjne urządzenie medyczne zatwierdzone przez FDA do leczenia cellulitu, jest również produkowane przez firmę Syneron. VelaShape I, II i III zastąpiły VelaSmooth, który ma znacznie niższą ocenę Worth It od członków RealSelf. 

VelaShape ma złącza do wielu aplikatorów, dzięki czemu można wykonywać różne zabiegi bez konieczności przełączania w przód i w tył. Zalecamy poszukiwanie dostawcy posiadającego najnowszą maszynę VelaShape.

Endermologia vs. VelaShape: Jaka jest różnica?

Endermologia zwalcza cellulit, łącząc mocny masaż i odsysanie, aby rozbić komórki tłuszczowe i wygładzić skórę. Bez przestojów jest to kolejny nieinwazyjny sposób leczenia cellulitu na udach, pośladkach i innych obszarach, ale lekarze RealSelf zgadzają się, że urządzenie VelaShape zapewnia doskonałe wyniki.

CoolSculpting vs. VelaShape: Jaka jest różnica?

CoolSculpting redukuje niechciany tłuszcz poprzez zamrażanie komórek tłuszczowych za pomocą kontrolowanego chłodzenia lub kriolipolizy zamiast kombinacji światła podczerwonego, dwubiegunowej energii RF, masażu i delikatnego ssania. CoolSculpting nie ma na celu poprawy wyglądu cellulitu i nie stymuluje produkcji kolagenu i elastyny ani nie napina skóry.

zwiedzaniekrakowa.com

Jakie są inne alternatywy dla VelaShape?

Zabiegi, aby pozbyć się cellulitu, są mieszane. Większość oferuje jedynie subtelne ulepszenia i żadne nie zapewnia trwałego rozwiązania. Jedynym zabiegiem na cellulit, który ma obecnie wyższą ocenę Worth It niż VelaShape od członków RealSelf , jest Cellfina , która używa małych igieł do przecinania włóknistych pasm łączących, które tworzą wgłębienia pod skórą. 

Wszystkie pozostałe opcje zostały sprawdzone przez członków RealSelf, z jednym spójnym trendem: około połowa recenzentów uważała, że warto, a reszta była rozczarowana.

 • Laser Accent wykorzystuje energię o częstotliwości radiowej w celu zmniejszenia cellulitu i napięcia skóry.
 • SmoothShapes wykorzystuje lasery, ssanie i masaż, aby stymulować produkcję kolagenu i upłynniać komórki tłuszczowe, aby można je było wyeliminować. 
 • Kawitacja ultradźwiękowa, taka jak VASER Shape , która łączy ultradźwięki i masaż, aby zwiększyć krążenie i drenaż limfatyczny, celuje w komórki tłuszczowe w ramionach, brzuchu, rączkach miłości, udach lub brodzie.
 • Venus Legacy wykorzystuje energię i zasysanie fal radiowych do napinania skóry i kurczenia komórek tłuszczowych. 

Klinika Przemian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.