Kategorie
blog

Jak zamknąć pory

Pory – twoja skóra jest nimi pokryta. Te małe dziury są wszędzie, pokrywając skórę twarzy, rąk, nóg i wszędzie indziej na ciele.

Pory pełnią ważną funkcję. Pozwalają na ucieczkę potu i oleju przez skórę, ochładzają cię i utrzymują zdrową skórę, jednocześnie pozbywając się toksyn. Pory są również otworami mieszków włosowych. Mimo że pory są ważne, niektórzy ludzie nie lubią swojego wyglądu – szczególnie na obszarach ciała, w których wydają się bardziej zauważalne, np. Na nosie i czole.

Nie ma sposobu – i nie ma powodu – aby całkowicie zamknąć pory. Ale są sposoby, aby sprawić, by wyglądały na mniej widoczne na twojej skórze. Czytaj dalej, aby znaleźć bezpieczne i skuteczne sposoby dbania o pory, aby Twoja skóra wyglądała jak najlepiej. Twoja twarz ci podziękuje.Jak zminimalizować pory

Istnieje wiele sposobów na zminimalizowanie wyglądu porów. Sprawdź te wskazówki!

1. Umyć środkami czyszczącymi

Skóra, która często jest tłusta lub ma zatkane pory, może skorzystać z codziennego czyszczenia. ZAbadanie kliniczne z 2006 roku Trusted Source wykazał, że stosowanie środka czyszczącego może zminimalizować niektóre objawy trądziku i utrzymać pory w czystości.

Zacznij od użycia delikatnego środka czyszczącego, który możesz kupić bez recepty. Poszukaj etykiety z informacją, że została stworzona dla osób o normalnej lub tłustej skórze. Składniki powinny zawierać kwas glikolowy . Każdej nocy myj twarz przed snem, uważając, aby nie myć twarzy środkiem czyszczącym. Może to spowodować wysuszenie skóry.

2. Użyj miejscowych retinoidów

Produkty ze związkami retinoidowymi – fantazyjne słowo na witaminę A – zostały pokazane Zaufane źródłomieć różne stopnie powodzenia w zmniejszaniu się porów. Możesz przeczytać etykiety składników produktów w supermarkecie i aptece, szukając kremów z „tretinoiną” na liście.

Zachowaj ostrożność podczas korzystania. Produkty te zazwyczaj najlepiej stosować raz dziennie. Zbyt częste stosowanie retinoidów może podrażniać skórę, powodując zaczerwienienie, suchość i łuszczenie się, a także może powodować oparzenia słoneczne.

3. Usiądź w łaźni parowej

Siedzenie w łaźni parowej w celu zamknięcia porów może wydawać się sprzeczne z intuicją. W końcu para otwiera pory i powoduje, że ciało wytwarza pot. Ale możliwe jest, że twoje pory wyglądają na powiększone, ponieważ w ich wnętrzu znajduje się brud, olej lub bakterie.

Znajdź łaźnię parową i poświęć 5–10 minut na otwarcie porów, zanim zdobędziesz czysty ręcznik i dokładnie umyjesz twarz poza pokojem. Po tym skóra może być jędrniejsza.

Jednak łaźnie parowe mogą być siedliskiem samych zarazków i bakterii. Po skorzystaniu z publicznej łaźni parowej weź czystą ściereczkę i zanurz ją w ciepłej wodzie, a następnie nałóż na twarz na minutę lub dwie, gdy ostygnie. Pomoże to zamknąć pory po otwarciu pary i zapobiegnie przedostawaniu się nowych bakterii.

4. Nałóż olejek eteryczny

Używanie olejków eterycznych jako lekarstwa domowego jest obecnie modne, ale w przypadku kurczących się porów mogą istnieć pewne dowody na poparcie tego.

Przeciwzapalne olejki eteryczne, takie jak olejek goździkowy i cynamonowy , usuwają bakterie ze skóry. Może również zapewnić zrównoważoną skórę i być może mniejsze pory.

Przed nałożeniem go na twarz zmieszaj olej ze składników aktywnych z delikatnym olejem nośnikowym, takim jak olej migdałowy lub olej jojoba. Nie pozostawiaj mikstury włączonej na dłużej niż kilka minut, a następnie osusz twarz.

5. Złuszczaj skórę

Złuszczanie może usuwać uwięzione toksyny, które mogą powodować, że pory wyglądają na większe. Delikatny peeling do twarzy z morelą lub kojącą zieloną herbatą jest prawdopodobnie najlepszym wyborem. Szorując twarz do czysta, wszelkie zabrudzenia lub zanieczyszczenia na powierzchni skóry zostaną zmiecione wraz z martwymi komórkami skóry, które mogły się nagromadzić. Zasadniczo sprawi to, że twoja twarz będzie gładsza, bardziej jędrna i mniej porowata.

6. Użyj glinianej maski

Szybkim sposobem na zmniejszenie stanu zapalnego i pojawienie się blizn potrądzikowych jest użycie glinianej maski. W jednym badaniu klinicznym z 2012 r. Pojawiły się zmiany trądzikowezmniejszone o 54 procent Zaufane źródło kiedy uczestnicy używali glinianej maski zmieszanej z olejem jojoba tylko dwa razy w tygodniu.

kamagra gold

Maski gliniane działają w celu zminimalizowania porów poprzez wysuszenie sebum pod porami, a także przyklejanie się do zanieczyszczeń i wyciąganie ich podczas wysychania maski. Wypróbuj glinianą maskę dwa do trzech razy w tygodniu w ramach rutyny czyszczenia twarzy.

7. Wypróbuj peeling chemiczny

Jeśli twoje pory wyglądają na powiększone, ponieważ skóra wytwarza zbyt dużo sebum, być może nadszedł czas, aby spróbować peelingu chemicznego. Peeling z Kwas hialuronowy Zaufane źródło może pomóc w regulacji produkcji sebum, a peelingi z kwasem salicylowym sprzyjają rozwojowi nowych komórek skóry, zastępując starsze, uszkodzone komórki. Używaj tych peelingów z umiarem, ponieważ z czasem mogą one uczynić twoją skórę bardziej wrażliwą na oparzenia słoneczne.

Zamykanie porów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *