Kategorie
blog

Jak pozbyć się ciemnych plam na twarzy: porady, zabiegi i serum

Pomimo najlepszych starań, aby pamiętać o SPF , każdy czas spędzony pod słońcem może mieć negatywny wpływ na skórę. Po miesiącach ekspozycji na promieniowanie UV mogą nagle pojawić się przebarwienia w postaci piegów, ciemnych plam lub blizn, co pozwala zastanawiać się, jak pozbyć się ciemnych plam. 

Po zauważeniu, ekspert ds. Pielęgnacji skóry z Nowego Jorku, Dangene , im wcześniej szukasz leczenia usuwania przebarwień skóry , tym lepiej. Ogólnie rzecz biorąc, nawet małe ciemne plamy „będą się powiększać” – mówi – co oznacza, że im szybciej rozwiążesz problem, tym mniej będzie wymagana interwencja.

Zacznij od uzyskania profesjonalnej opinii. „Brązowe plamy są skomplikowane” – mówi dermatolog z Miami, dr Jill Waibel, MD , który wyjaśnia, że kluczem do skutecznego leczenia przebarwień jest wiedza, z czym masz do czynienia. „Nie chcesz używać lasera w czerniaku ”, ostrzega przed prawidłowym zdiagnozowaniem potencjalnie niebezpiecznego ciemnego znaku przed podjęciem działania.

Po ustaleniu, że obrażający pieg nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, nadszedł czas, aby opracować plan ataku. Tutaj Dangene, Waibel i inni eksperci dzielą się sprawdzonymi strategiami, jak pozbyć się ciemnych plam, od najlepszych domowych zabiegów miejscowych po najbardziej skuteczne lasery biurowe.

1. Zaopatrz się w filtr przeciwsłoneczny

Jeśli jesteś ostrożny w ograniczaniu ekspozycji na słońce, „nigdy nie będziesz miał brązowej plamy [na początek]”, mówi Dangene. Regularne stosowanie kremów przeciwsłonecznych i rozsądne pokrycie skóry w silnym świetle słonecznym pomoże również zapobiec przyszłym przebarwieniom. Waibel sugeruje codzienną profilaktykę, która obejmuje stosowanie rano kremu przeciwsłonecznego o szerokim spektrum działania w SPF 30 lub wyższej .

2. Zaplanuj z Retin A

Zarówno Waibel, jak i Dangene są zgodni: im szybciej zaczniesz stosować Retin A o mocy na receptę, tym lepiej. Oprócz złuszczania drobnych przebarwień, zatwierdzony przez skórę składnik pomaga również zapobiegać przyszłym ciemnym plamom poprzez fotoprotekcyjny przeciwutleniacz. Zasadniczo, mówi Waibel, „im szybciej zaczniesz stosować Retin-A, tym lepiej”. Stosuj go w nocy, ponieważ może to zwiększać ryzyko wrażliwości na słońce.

3. Idź po Power Peel

Do usuwania plam na średniej głębokości peelingi chemiczne, w tym kwas trichlorooctowy (TCA) lub kwas glikolowy, powierzchownie uszkadzają skórę, wywołując reakcję gojenia się ran, która usuwa ciemny pigment. Dangene, która oferuje zabiegi w swojej klinice Institute of Skinovation na Manhattanie, mówi o „nowych plamach słońca na bardzo jasnych karnacjach”: „możemy wyeliminować cały problem za pomocą jednego zabiegu TCA”. Jednak większość klientów może spodziewać się zaplanować wstępną serię od trzech do czterech spotkań, a w przypadku konserwacji, od jednego do dwóch wizyt kontrolnych każdego roku, mówi.

W domu łagodniejsze peelingi codzienne mogą uzupełniać zabiegi podawane przez lekarza za pomocą płatków kwasu glikolowego, takich jak Bluemercury M-61 Powerful Skincare Power Glow Peel . Każda wkładka jednorazowego użytku zawiera 10% kwasu glikolowego, a także kwas salicylowy, witaminę K, borówkę i rumianek. Jeśli wybierzesz drogę domową, kluczem jest zachowanie spójności w swoim schemacie. „To jak ćwiczenia na siłowni. Nie można ich używać raz w roku i oczekiwać rezultatów ”- mówi Waibel. Na początek używaj podkładek z kwasem glikolowym trzy razy w tygodniu i pracuj codziennie.

4. Zainwestuj w serię laserów

Dzięki „właściwemu lekarzowi i właściwemu leczeniu” Waibel twierdzi, że lasery mogą być niezwykle skuteczne w leczeniu nawet najtrudniejszych przebarwień. Dzięki swoim daleko sięgającym falom wnikają w skórę, podgrzewają ukierunkowane brązowe plamy i niszczą je, powodując, że ciemna skóra łuszczy się i odpadnie po zabiegu.

Jak twierdzi, dermatolog z Manhattanu, dr Elizabeth Hale, sugeruje wypróbowanie leczenia laserowego Clear + Brilliant, aby uzyskać duży wpływ bez przestojów. Jedynym efektem ubocznym jest sucha skóra. „Możesz iść do pracy i normalnie funkcjonować” – mówi. To powiedziawszy, może minąć wiele miesięcznych sesji, aby osiągnąć takie same wyniki jak podobne, ale mocniejsze leczenie Fraxel. Chociaż okres powrotu do zdrowia wynosi około tygodnia, podczas którego pacjenci może wyglądać na opaloną i doświadczać peelingu, w dłuższej perspektywie półinwazyjna kuracja zapewnia „wieczór z fakturą i drobnymi liniami oraz poprawę ogólnego uszkodzenia przez słońce”.

A w przypadku zmian przedrakowych Hale zaleca terapię fotodynamiczną, znaną również jako PDT, która może wyleczyć całą twarz lub klatkę piersiową za jednym zamachem. Po połknięciu lub nałożeniu na skórę środka fotouczulającego światło powoduje, że lek reaguje z tlenem, tworząc substancję chemiczną, która eliminuje komórki rakowe.

5. Wreszcie rozjaśnij dzięki serum High-Tech

Jeśli wszystko inne zawiedzie, poszukaj balsamów rozjaśniających skórę, aby poprawić wygląd ciemnych plam. Najbardziej zaawansowane surowice są ukierunkowane na cienkie plamy na powierzchni, w tym melasę i przebarwienia wywołane słońcem. „Najczęstszym składnikiem jest hydrochinon, który wybiela, ale nie usuwa plam”, mówi Waibel, co oznacza, że przy wystarczającej ekspozycji na promieniowanie UV prawdopodobnie ponownie się pojawią. To powiedziawszy, szacuje, że miejscowe leczenie może pomóc wyeliminować pięćdziesiąt procent obrażających się śladów. Zastanów się nad wprowadzeniem jednego z poniższych serum rozjaśniających skórę, wzbogaconych o wszystko – od kapsułkowanej witaminy C po delikatne kwasy re-teksturujące – w codziennej pielęgnacji skóry.

Stworzony przez doktora Harolda Lancer’a z Beverly Hills (którego pacjentami są Kim Kardashian, Ryan Seacrest i Ellen Degeneres), ten rozjaśniacz do skóry zmniejszy ciemne plamy, poprawi wygląd nierównego odcienia skóry i sprawi, że Twój wygląd będzie bardziej promienny.

Ten zatwierdzony przez Cate Blanchett krem rozjaśniający został opracowany z Pitera, produktem ubocznym fermentacji drożdży bogatym w witaminy, aminokwasy i minerały, które pomagają skórze się odmłodzić.

To lekkie serum wypełnione kwasem ferulowym i mikro-eksfoliantami wtapia się w skórę, dając efekt rozświetlający. Serum można stosować samodzielnie lub łatwo nakładać warstwami pod krem nawilżający i krem do opalania.

Ekstrakt z kwiatu śliwki z tego balsamu i enzymy biomemetyczne działają razem, aby rozjaśnić obecne ciemne plamy, podczas gdy propyloreoricnol pomaga zapobiegać tworzeniu się nowych plam. Oprócz wzbogacania skóry, nawilża ją również takimi składnikami, jak słonecznik, ogórek i jęczmień.

Cudownym składnikiem tej butelki jest jagoda camu camu. Zawiera 30 razy więcej witaminy C niż pomarańcza, a jagodowa formuła działa obok peptydów i witamin A, D i E, pomagając skórze produkować kolagen, jednocześnie wygładzając jego wygląd.

Zaawansowana surowica z kwasem glikolowym pochodzącym z trzciny cukrowej i maksymalną dawką OTC hydrochinonu (środka odbarwiającego) wyrównuje koloryt skóry i usuwa martwe komórki.

Aktywnym składnikiem jest tu szarotka uprawiana z ogrodu Valais w Szwajcarii. Kiedy ekstrakt się rozjaśnia, witamina E działa kojąco na skórę.

Krem ten tłumi produkcję pigmentu i zatrzymuje ciemne plamy, zanim zaczną się pojawiać, dzięki naparowi japońskich kwiatów wiśni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *