Kategorie
blog

Czy zabiegi na odchudzanie rzeczywiście działają?

Z każdym rokiem wydaje się, że istnieją bardziej obiecujące opcje usuwania tłuszczu niż kiedykolwiek. Jeśli szukasz szybkiego rozwiązania, te zabiegi przysięgają, że w mgnieniu oka będą ssać, schować lub zamrozić tłuszcz z twojego ciała. I to wszystko brzmi świetnie – teoretycznie.

Najnowszym zaawansowanym technologicznie narzędziem odchudzającym, które sprawi, że utrata tłuszczu stanie się marzeniem leniwej dziewczyny, jest laser na odchudzanie Zerona . (Zdobądź sekret wygnania wypukłości brzucha od czytelników WH, którzy zrobili to z Take It All Off! Keep It All Off! )

Oto, jak to działa: zastosowanie tych laserów zatwierdzonych przez FDA powoduje upłynnienie komórek tłuszczowych, mówi Wright Jones , MD i chirurg z certyfikatem chirurgii plastycznej. Procedura obejmuje tak zwany zimny laser lub niskopoziomową terapię laserową, która wykorzystuje niski poziom światła do stymulacji komórek tłuszczowych. Ten rodzaj lasera nie nagrzewa tkanki ciała, więc nie powinieneś nic czuć. Kiedy zapadnięte komórki tłuszczowe rozpadają się, ich zawartość jest naturalnie uwalniana jako odpad z twojego ciała (inaczej ty to robisz), co powoduje utratę tłuszczu.

Sprawdź niektóre z najdziwniejszych trendów odchudzania w historii:

Chirurdzy plastyczni doskonalą swoje lasery wydmuchujące tłuszcz na talii, biodrach i udach (nie zostało to jeszcze przetestowane na rękach, szyi lub twarzy) przez 40 minut na sesję. Spędzisz 20 minut na przodzie i to samo na plecach. Jones twierdzi, że zaleca pacjentom poddanie się zabiegowi trzy razy w tygodniu przez co najmniej dwa tygodnie, aby zobaczyć wyniki. Mówi również, że pacjenci nie powinni czekać dłużej niż 72 godziny między zabiegami, w przeciwnym razie komórki tłuszczowe mogą zacząć się uzupełniać.

Czy może pomóc Ci stracić tłuszcz?

Podobnie jak kriolipoliza (inaczej CoolSculpting), laser Zerona ma kontur ciała, co oznacza, że nie pomoże, jeśli masz 20 lub więcej funtów do stracenia. I chociaż zdjęcia przed i po kobietach, które zostały poddane leczeniu, są naprawdę oszałamiające, badacze nie są przekonani, że lasery są tak skuteczne w redukcji tłuszczu. Badanie z 2011 r. Z czasopisma Lasers in Surgery and Medicine zbadało wyniki pięciu pacjentów, którzy przeszli sześć zabiegów w ciągu dwóch tygodni. Naukowcy odkryli, że nie było znaczących redukcji ich pomiarów. W rzeczywistości największy ogólny spadek wynosił pół cala. Ponadto ultradźwięki wykazały, że żaden pacjent nie stracił znacznej ilości tłuszczu.

Jednak badanie z 2012 r. Z udziałem 689 osób wykazało, że pacjenci stracili średnio pięć cali ze swojego ciała po przejściu tego samego dwutygodniowego leczenia, co w poprzednim badaniu. Chociaż wielu pacjentów zyskało centymetry z powrotem.

Powinieneś tego spróbować?

Jeśli chcesz wypróbować taki zabieg odchudzający, Jones twierdzi, że najlepiej jest przeprowadzić badania. Mówi, że najlepszym sposobem na to jest omówienie opcji z chirurgiem plastycznym lub dermatologiem.

Następnie należy wziąć pod uwagę cenę: Średni koszt, według internetowej społeczności chirurgii plastycznej RealSelf , wynosi około 1500 USD za pakiet sześciu zabiegów.

To, czy jesteś idealnym kandydatem na Zerona, zależy od Twojej aktualnej wagi, stylu życia i stanu skóry. Pacjenci z nadwagą, nie prowadzący zdrowego stylu życia i mający luźną skórę nie zobaczą oczekiwanych rezultatów, mówi Jones. „Moim zaleceniem jest znalezienie doświadczonego chirurga plastycznego posiadającego certyfikat zarządu, który może wyjaśnić każdą opcję i pomóc ci zdecydować, który z nich jest dla ciebie najlepszy” – mówi. A to może oznaczać próbę odchudzania w oldschoolowy sposób poprzez zmianę diety i zamiast tego stać się aktywnym.

Klinika Przemian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *